خطاب های امام احمد الحسن ع

Moderators: Shana, Persian Moderator

Post Reply
Solis

خطاب های امام احمد الحسن ع

سلام ، رحمت و برکت خداوند ، سبحان و تعالی ، بر تو ای حقیقت جوی گرامی ،
احمد الحسن(ع) فرستاده (رسول)، وصی و فرزند امام مهدي محمد بن الحسن عسکری (ع) برای عموم مردم، يماني موعود نزد شيعيان ، و طبق عقيدۀ اهل سنت همان مهدي ای است که رسول خدا (ص) به تولد ايشان در آخرالزمان مژده داده بودند و معزي براي پيامبران خدا و فرستادگانش كه پيامبر خدا حضرت عيسي وعدۀ او را در انجيل داده است، و نجات دهنده ای كه پيامبر خدا ايليا، وعدۀ ظهورشان را به يهوديان داده بودند.
ایشان (ع) متولد بصره در عراق هستند و در سال 9991 ميلادي( 8731 ه.ش) در عراق پايتخت دولت عدل الهي همراه با دعوت بزرگ خداوند ظهور كردند و دعوتشان توسط دلايل و احتجاجاتش نزد مردم همانگونه كه پيامبران و فرستادگان خداوند از قبل بر قومشان احتجاج مي كردند، در كل عالم انتشار پيدا كرد.
اما هدف دعوت ايشان، همان هدف دعوت نوح (ع) و ابراهيم (ع) و موسي (ع) و عيسي (ع) و محمد (ص) است تا همانا توحيد و يگانگي در تمامي نواحي جهان انتشار پيدا كند. هدف پيامبران و فرستادگان هدف اوست و بيان تورات و انجيل و قرآن و آنچه را که در مورد آن دچار اختلاف شده اند، پر کردن زمين از عدل و داد همانگونه كه از جور و ستم پر شده است، تا گرسنگان را سير کند و تنگدستان در نيازمندي باقي نمانند. تا يتيمان را پس از غم و اندوه طولانيشان شاد گرداند و زنان بيوه آنچه را كه از نيازهاي مادي دارند، با احترام دريافت كنند. تا... تا... و تا آنچه از عدل و رحمت و راستي در آیین خدا است تحقق بخشیده شود.
لطفاً قبل از اینکه این مقاله را بخوانید به این امر توجه نکنید که چه مقدار دروغ و تهمت در مورد ما انصار[یاران] خدا و پرچم‌های سیاه مشرقی امام مهدی (ع) گفته شده است، مهمترین امر آن است که شما تشخیص دهید حق با کیست. حتی اگر اطمینان دارید که ما بدرفتار و باطل هستیم، پس ما از شما درخواست مینماییم تا به این آیه از قرآن کریم عمل و در مورد این دعوت الهی تحقیق و بررسی نمایید:
" ای کسانی که ایمان آورده اید! اگر (شخص) فاسقی خبری برای شما آورد, پس (در بارۀ آن) بررسی (وتحقیق) کنید, تا آنکه (مبادا) به گروهی از روی نادانی آسیب برسانید, آنگاه بر آنچه انجام داده اید پشیمان شوید." (سوره حجرات ،آیه 6)
و امام احمد الحسن (ع) فرمودند: "من و من پناه می‌برم از منیت، به هیچ کس نگفتم که کورکورانه من را دنبال کند ، بلکه من می‌گویم که چشمانتان را باز کنید و دلایل را تشخیص دهید و صاحب حقیقت را بشناسید که خودتان را از جهنم نجات دهید."
و ایشان (ع) همچنین میفرمایند: "‌ای مردم فریب علمای گمراهی و پيروانشان را نخورید ، بخوانید ، تحقیق کنید ، به دقت برسی‌ کنید ، یاد بگیرید و حقیقت را خودتان شخصاً بدانید. به هیچ کس برای آخرتتان خودتان را وابسته نکنید که فردا پشیمان شوید که پشیمانی دیگر سودی نخواهد داشت." 
و ایشان (ع) همچنین میفرمایند: "ما هیچکس را به ایمان با نادانی، بدون آگاهی و شناخت دعوت نمیکنیم. در امر ما و در دعوت ما تحقیق کنید و به دقت بررسی نمایید. من نمیخواهم هیچکسی بدون شناخت یا آگاهی یا تحقیق به این دعوت وارد شود."

ما از صمیم قلب دعا میکنیم که خدا راه درست خویش را به همه ی ما نشان دهد، انشاالله.
Attachments
4- خطاب های امام احمد الحسن ع (2).doc
(1.51 MiB) Downloaded 154 times
"When the holy one...took me to serve the throne of glory...and all the needs of the Shekinah, at once my flesh turned to flame....all my limbs to wings of burning fire, and the substance of my body to blazing fire", -The Archangel Metatron
M_R_AL_ALMAHDY

اللهم صل علی محمد و آل محمد الأئمة و المهدیین وسلم تسلیما
تشکر از تمام زحماتتون
Post Reply

Return to “کتابخانه بزرگ اسکندریه”