مردی قبل از قائم

Moderators: Shana, Persian Moderator

Post Reply
Solis

مردی قبل از قائم

امام باقر(ع) فرمود : و در میان پرچمها پرچمى هدايتگر از پرچم يمانى نيست و آن پرچم هدايت است ، چون به سوی صاحبتان دعوت می کند ، و اگر يمانى خروج کرد فروختن سلاح به مردم وهمه ی مسلمانان حرام مى شود ، و اگر يمانى خروج کرد , به بسوی او بشتاب ، زيرا که پرچم او پرچم هدايت است، و جايز نيست مسلمانان از او سرپيچى كنند ، و اگر كسى اينكار را انجام دهد از اهل آتش مى باشد ، زيرا که او دعوت به حق و هدايت به راه راست مى كند.
📚الغيبة النعماني ص 462
📚 بحار الأنوار ج ۵۲ ص ۲۳۲
از ابن عمر گفت رسول الله(ص) نزد یکی از مهاجرین وانصار بود که گفت... پیامبر ص دست عباس(عموی آن) را گرفت وگفت: وخروج می‌کند جوان‌مردی از نسل این که زمین را پر از ظلم و ستم می‌کند، و خروج می‌کند جوان‌مردی از نسل این (علی علیه السلام) که زمین را پر از عدل و داد می‌کند پس اگر آن را دیدید به ‌سوی جوان مرد یمنی روی کنید که او از جانب مشرق می‌آید و او صاحب پرچم مهدی ع است.
📚 المهدی المنتظر الموعود باب ۲ ص 701
از امیرالمؤمنین (ع) قبل از مهدی (عج)، مردی از اهل بیتش از سوی مشرق خروج می کند كه به مدت هشت ماه شمشیر بر دوش می گيرد و می کشد و درس عبرتی برای دیگران می‌گذارد و متوجه بیت المقدس مي شود به آنجا نمی‌رسد تا اين كه بميرد.)
📚 معجم أحاديث الإمام المهدي ج۳ ص 911
از امام صادق عليه السلام فرمود : زمانيكه پرچم حق ظاهر شود، تمام مردم در شرق و غرب جهان آنرا نفرين مى كنند، آيا مى دانى چرا؟ عرض كردم: خير. فرمود: بخاطر اينكه شخصى از اهل بيت امام (ع) ، قبل از خروج امام به مردم روی می‌کند.
📚 الغيبة للنعماني ص 892
مفضل بن عمر گويد : شنيدم امام صادق ع فرمود : براي صاحب اين امر دو غيبت است . يکي از آنها طولانی شود تا بعضی از آنها بگويند مرده است و بعضي گويند کشته شده است و بعضی ديگر بگويند رفته و بازگشتي ندارد . از موضع و مکان ايشان اطلاعي ندارد چه از فرزندانش و چه ديگران مگر آن مولي که امر او را آشکار مي‌ کند .
📚 الغيبة - الطوسي ص ۱۶۱
📚 الغيبة – النعماني ص ۱۷۱
📚 بحار الأنوار ج 25 ص 251
📚 إثبات الهداة ج۳ ص 005
امام باقر (ع) فرمود : برای صاحب این امر در بعضی از این دره ها - و با دستش به جانب سرزمین ذی طوی اشاره فرمود - غیبتی است . تا آن که قبل از خروجش آن مولا که همواره با ایشان همراه است می آید تا بعضی از اصحابش را ببیند . پس می گوید شما در اینجا چند نفر هستید ؟ می گویند: حدود چهل نفر، می گوید : چه خواهید کرد اگر صاحبتان را ببینید ؟ می گویند: به خدا سوگند اگر او بفرماید این کوهها را از جا برکنیم در رکابش خواهیم کند. سپس سال بعد نزد آنها می آید و می گوید : ده نفر از بزرگان و منتخبان خود را انتخاب کرده و معرفی کنید . پس آنها ده نفر را به او معرفی می کنند . پس با ایشان روانه می گردد ، تا با صاحبشان ملاقات کنند . و به آنها وعده ی ملاقات در شب آینده را می دهد .
📚 تفسیر العیاشی ج ۲ ص 65
📚 الغيبة النعماني ص 281
📚 بحار الانوار ج 25 ص 143
امام صادق (ع) فرمود :... امت محمد فرج را ابدا نخواهند دید تا زمانی که برای فرزندان فلان حکومت است . پس زمانی كه دولت آنها منقرض گردید ، خداوند مردى از ما اهل بیت را براى امت محمد ظاهر گرداند که دستور به تقوى می دهد و به هدایت رفتار می كند و در صدور حكمش رشوه نمی گیرد . بخدا قسم من او را به اسم خودش و اسم پدرش می شناسم . سپس مردى كه گردنى قوى دارد و داراى دو خال سیاه است بسوى ما خواهد آمد . او رهبر عادل و حافظ آنچه به ودیعه نهاده شده است می باشد . زمین را پر از عدل و داد می كند چنان كه فاجران آن را پر از ظلم و ستم كرده باشند .
📚 بحار الأنوار ج 25 ص 962
📚 إقبال الأعمال ج۳ ص 711
📚 بشارة الإسلام ص 811
عباد بن محمد مداینی گوید : محضر امام صادق (ع) وارد شدم ... گفتم : خروج او (مهدی) چه زمانی خواهد بود خداوند مرا فدای شما کند ؟ فرمود : زمانی که ، کسی که تمام مخلوقات و اوامر برای او می باشد ، بخواهد . گفتم : آیا علامتی برای آن ، قبل از وقوعش می باشد ؟ فرمود : بله ، علامت های مختلفی است . گفتم : مثلا چه چیز ؟ فرمود : خروج دابة الارض از مشرق
📚 فلاح السائل السيد ابن طاووس ص 071
📚 بحار الانوار ج 38 ص 26
از رسول الله (ص) نقل شده که فرمودند:... و در آن هنگام پرچمهایی سیاه از سوی مشرق برأفراشته خواهند شد که حق را طلب میکنند ولی به آنان پاسخی داده نمیشود، سپس حق را طلب میکنند و پاسخی دریافت نمیکنند، سپس حق را طلب میکنند و پاسخی دریافت نمیکنند، پس میجنگند و پیروز می‌شوند، پس اگر کسی از شما یا از اولاد آینده‌ی شما آن روز را درک کرد به سوی امام اهل بیتم رفته و او را یاری کند، حتی اگر مجبور باشد سینه خیز بر روی یخها حرکت کند، چرا که ان پرچمها پرچمهای هدایت است، و آنان پرچمها را به مردی از اهل بیتم می سپارند نامش همچون نام من ونام پدرش همچون نام پدر من است، او زمین را مالک میشود و عدل و داد را به ارمغان خواهد آورد همانگونه که پر از ستم وظلم شد.
📚 معجم أحاديث الإمام المهدي ج۱ص 283
از امام زین العابدین(ع): انگار که صاحبتان را می‌نگرم که در بالای نجف پشت کوفه به ‌همراه انصار پدرش زیر پرچم رسول‌الله(ص) آن را برأفراشته می‌کند و به طرف هر قومی که روی کند خداوند آن قوم را هلاک خواهد کرد.
📚 بحارالانوار ج 15 ص 531
📚 منتخب الأثر ص 213
📚 بلفظ قريب ومثله في الامام المهدي ص 09
📚 كتاب يوم الخلاص ص 842
در کتاب شرح احقاق الحق آمده ... و خداوند وزیر مهدی را از سمت مشرق به انقلاب در می‌آورد و سفیانی را به شام فراری می‌دهد.
📚 شرح احقاق الحق ج 92 ص 026
امام باقر (ع) فرمود : براى خداى تعالى گنجى در طالقان است که نه طلا است و نه نقره . بلکه دوازده هزار نفر در خراسان هستند که شعارشان : " احمد احمد " است و رهبر آنها جوانى از بنى هاشم سوار بر قاطرى خاکستری رنگ است . پيشانى بندی قرمز رنگ بر پيشانی بسته است . گويی به او مى نگرم که از رود فرات هم مى گذرد . اگر آن را شنيديد بسوى او بشتابيد حتى سینه خیز بر روی یخها.
📚 منتخب الانوار المضيئه ص 343
در حدیثی طولانی از رسول خدا (ص) آمده: (...تا اینکه خداوند پرچمی برای ما از جانب مشرق بفرستد هر کس به یاری آن شتافت پیروز شد ، و هر کس به آن استهزاء نمود مورد استهزاء قرار می گیرد، آنگاه مردی از اهل بیت من اسم او همانند اسم من و خلق او همانند خلق من بیرون می آید، أمت من برای او می شتابند همچون که پرنده ها به سوی لانه هایشان می شتابند پس زمین را مالک می شود و عدل را به ارمغان خواهد آورد همچون که پر از ستم شد.)
📚 دلائل الإمامه للطبری الشیعی ص 544
رسول خدا صلّى اللَّه عليه و آله به جعفر بن ابى طالب رو كرد و فرمود: اى جعفر آيا نمی خواهى تو را بشارت دهم؟ آيا تو را باخبر نسازم؟ عرض كرد: چرا يا رسول اللَّه، آن حضرت فرمود: چند لحظه پيش جبرئيل نزد من بود و به من خبر داد كسى كه آن پرچم را به قائم می سپارد از نسل تو است، آيا می دانى او كيست؟ عرض كرد: نه، فرمود: او همان كسى است كه صورتش چون دينار است و دندانهايش بسان ارّه و شمشيرش چون شعله آتش است، با خوارى داخل سپاه می شود و با عزّت از آن بيرون می آيد، و جبرئيل و ميكائيل او را در ميان می گيرند.)
📚 غيبة النعماني ص 842
"When the holy one...took me to serve the throne of glory...and all the needs of the Shekinah, at once my flesh turned to flame....all my limbs to wings of burning fire, and the substance of my body to blazing fire", -The Archangel Metatron
Post Reply

Return to “احادیث در مورد قائم آل محمد ع”