By ansarmahdii
#716
[align=center][glow=red][dropshadow=blue]Rahman ve Rahim olan Allah’ın Adıyla
Alemlerin Rabbi olan Allah’a hamd olsun.
Allah’ın selamı Hz Muhammed saas, Ehlibeyt a.s, İmamlar ve Mehdiler a.s üzerine olsun.
[/dropshadow][/glow][/align]

Aleykum esselam vr vb,

İmam Ahmed a.s Cevabul Munir c.2 soru 96’da REENKARNASYONLA İLGİLİ şöyle buyurmuştur:

“Ruha bağlı olan sperm değişmez fakat bu sperm şu bedensel dünyada birden fazla şekilde meydana gele bilir. Görmüyormusunuz ki, sizin bedensel şekliniz zamanla değişime uğramaktadır? Sizin şimdiki bedeniniz küçük iken olan bedeninizle aynı şekilde ve ölçüde değildir. (Yoksa Biz, ilk yaratışta aciz miydik? Hayır, onlar, yeniden yaratılıştan şüphe içindeler.) Kehf 15” ve bizim kastettiğimiz sperm Zer Aleminden inen spermdir, spermatozoon değildir, zira spermatozoon sperme ruhun sperme bağlanması gibi bağlıdır. Daha fazlası şu ki, Zer Aleminden inen spermin spermatozona bağlı olması önemli değildir ki, bedensel alemde beden onun sayesinde mevcut ola bilsin, zira İsanın a.s sperminde açıkça gore biliyoruz ki, o spermatozona bağlı değildi (Alemi Zerden inen sperm yani) fakat bu sperm Meryemin s.a rahmine direk üfürüldü.

Yani, insan bu bedensel aleme girmeden önce burada ihtiva ede bilir (yani cisimleşe bilir) imtihan edilmekten dolayı (yani doğmadan önce) ve tabii ki, imtahanı bittikten sonra da bu alemde cisimleşe bilir ( örneğin ölümden sonra), zira çokça insanlar öldükten sonra Allah svt tarafından tekrar diriltilmişlerdir! Ve Kuran buna şahitlik etmektedir! Ruh aynıdır ve sperm aynıdır, ama bedensel şekil aynı ola bilir veya bazı kısımı değişe bilir veya tamamı değişe bilir. Sizin anlamanız gereken şey şu ki, insanın bu dünyada doğumu onun bu dünyada ilk halk olması (yaratılması) değildir. Fakat, şu demek ki, bu onun bu bedensel aleme ilk girişidir imtahan edilmesi için. Zira, insan bedensel aleme girmeden önce yaratılmıştır, zira Zer Aleminde ilk imtahanını gerçekleşmiştir ve bizim şimdi şuan bulunduğumuz ikinci imtahanımızdır.”

Ve şimdi gelelim, Siyah Bayraklar olarak İmam a.s’a reenkarnasyonla ilgili sorduğumuz soruya:

Soru: Reenkarnasyon (Tenasüh) ya da ruhun başka bir bedenle hayata geri dönüşü doğru mudur?

Cevap: Rahman ve Rahim Olan Allah’ın Adıyla. Hamd, Alemlerin Rabbi Allah’adır. Allah’ım Muhammed ve Al-i Muhammed, İmamlar ve Mehdilere çokça salat ve tam bir selam eyle.

Doğrudur. Ruh, asla ölmez.

هل التناسخ أو رجوع الروح إلى الحياة بجسد آخر صحيح؟

بسم الله الرحمن الرحيم
والحمد لله رب العالمين
اللهم صل على محمد وآل محمد الأئمة والمهديين وسلم تسليما كثيرا

صحيح. الروح لا تموت ابداً


viewtopic.php?f=28&t=528

Allahumme salli Ala Muhammed ve Ali Muhammed el eimma vel Mehdiyin ve sellim teslime
n ketira
Q- Le Mahdi dans le Coran.

Salam, Les Mahdis sont les Rappels. Q-31. No[…]

N- Nostradamus.

Salam, Lecture révélatrice des Livres. N-11.[…]